Nick Pope: Přistání ETV Rendleshamském lese

  • 03.11.2020

Sueneé: Nick Pope, člověk který pracoval na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století na Britském Ministerstvu obrany v rámci zvláštního oddělení, které se zabývalo schraňováním a analýzou všech možných hlášení o neidentifikovatelných létajících objektech UFO. Jeho úkolem bylo posoudit, zda tato hlášení představují pro Britské království nějakou potenciální hrozbu, ať už na vojenské nebo civilní úrovni. Jak sám o sobě říká: „jsem asi jedním z mála informátorů na poli exopolitiky, který o sobě právem může tvrdit, že pracoval na  skutečných Aktech X.“

Nick Pope o sobě tvrdí, že se nikdy předtím tématem mimozemských civilizací systematicky nezabýval. Sám sebe označil (v té době) za velkého skeptika, který předpokládal, že všechna pozorování, která byla doposud zaznamenána, jsou pouze mylně interpretovaná letadla nebo meteorologické jevy.

Čím více se pročítal jednotlivými spisy a čím hlouběji probíral jednotlivé případy, musel uznat, že pro některé z nich neexistuje smysluplné konvenční vysvětlení.

Nick Pope: „Z celé sbírky dokumentů, jež mi prošly pod rukama, je přinejmenším pět nejzajímavějších případů, u kterých jsem přesvědčen, že muselo jít o něco velmi výjimečného, co nespadá do intencí běžných vysvětlení. Muselo jít o něco, pro co je nejpřirozenější vysvětlení to, že šlo o mimozemský objekt a nebo nám naprosto neznámý fyzikální úkaz.“

Za svůj nejdůležitější případ, který kdy studoval, považuje incident v Rendleshamském lese. Tento případ je v současnosti považován za  Britský ekvivalent Amerického Incidetu v Roswellu. Také proto se někdy o něm mluví, jako o Britském Roswellu.

K incidentu došlo během prosince 1980 nedaleko Královské vojenské letecké základny (RAF) v Bantwaters, nedaleko Woodbridge (okres Suffolk). Na této vojenské základně fakticky operovala letka Americké armády (US Air Force).

Během tohoto případu došlo po dobu několika nocí k sérii pozorování, během kterých několik lidí z řad armády vidělo světla na obloze. Tato světla prováděla vysokou rychlostí neobvyklé manévry. Během první noci této události několik pozorovatelů vidělo strukturovaný metalický objekt, který se nepohyboval po obloze, ale naopak blízko nad zemí. Menší metalický objekt trojúhelníkového tvaru putoval skrze Rendleshamský les, který byl součástí vojenského prostoru, následně bylo právě v tomto lese možné pozorovat jeho přistání.

Všichni svědci této události byli vojáci, kteří byli vycvičení k pozorování a rozhodně nepatřili k lidem, kteří by dělali chyby. Někteří skeptikové navrhovali, že by celá záležitost mohla být jen špatně interpretovaný světelný maják, který se nacházel nedaleko na pobřeží. To ale nedává smysl a to hned ze dvou důvodů: Za prvé – šlo vojensky cvičené pozorovatele, kteří o existenci majáku věděli a viděli jej mnohokrát každý večer. Věděli jak vypadá a jak se projevuje skrze les, když chodili na  hlídky. A za druhé – přinejmenším v jednom případě byl světelný maják vidět současně s pozorovaným objektem ETV. Takže je zjevné, že nemohlo jít o světelný maják a skeptici se mílí.

Zleva: Nick Pope, James Penniston a Charles Halt

Osobně shledávám na tomto případu nejdůležitějším fyzické důkazy. Poté co tento objekt dosedl na zem a opět odletěl do ranního světla,  zanechal po sobě na zemi v lesním porostu tři trojúhelníkové otisky po nohách, které vesmírné plavidlo podpíraly. Kdybyste mezi těmito prohlubněmi natáhli napnutý provaz, tvořil by výsledný obrazec téměř dokonalý rovnostranný trojúhelník. Na místě byla též naměřena zvýšená radiace. Hodnoty naměřené radiace převyšovaly desetinásobně hodnoty radiace pozadí. I když šlo o relativně malé úrovně radiace, stále platilo, že v daném místě jsou zvýšené hodnoty.

Podporučík Charles Halt v té době pracoval pro Radiological Protection Service, která spadala pod Ministerstvo obrany. Byl to právě on, kdo na místě události pořídil nákresy lodi.

Důležitým detailem je, že plavidlo bylo pozorováno na radaru nedaleké základny RAF Watten. Viděli tu věc na radaru a sledovali to trénované vojensky vycvičené osoby. Den po incidentu byla naměřena vědecky průkazná data o zvýšené radiaci. Podle všech standardů, tohle byl velmi jednoznačný případ.

Měl jsem svědecké výpovědi od vojáků. Osobně jsem slyšel výpovědi od některých z těchto svědků mimo oficiální záznam, kdy uvedli mnohem podrobnější potvrzující informace, než které byly ve svědeckých výpovědích.


Zpět

Zasílání novinek

Získejte aktuální informace o našich akcích